پرورش عقرب جهت استخراج زهر عقرب

آیا شما هم مثل خیلی از عزیزان علاقمند به پرورش سر دوراهی گیر کردین و نمیدونین چه چیزی رو برای پرورش انتخاب کنین؟ اینکه دام بهتره یا طیور؟ حشرات بهتره یا گیاهان؟ بلدرچین بهتره یا مرغ تخمگذار؟  بوقلمون بهتره یا بلدرچین؟ اینکه یکی میگه سود این بیشتره و یکی میگه سود اون یکی و ...

تیم تحقیقاتی مینی سالن نقشه ی راه پرورش را در 9  گام برای  شما دوستان ترسیم کرد تا قبل از اینکه که کار خودتون رو  شروع کنین اطلاعاتتون کامل باشه و درست تصمیم بگیرین . برای موفقیت  لازمه این 9 مرحله پله به پله و به ترتیب طی بشه تا انشاالله در این امر موفق بشید. این مراحل شامل:

 

 

 

 مراحل 9 گانه ای که شما رو به نتیجه مطلوب میرسونه:

 

 

  گام اول:  مقدمه؛ آنچه در مورد پرورش عقرب لازمه بدونید

 

  گام دوم:  جدول مقایسه ی سود و خرید تضمینی و بازار شاخه های مختلف پرورش  

 

  گام سوم:  مطالعه ی طرح توجیهی پرورش عقرب

 

  گام چهارم: مشاوره های تلگرامی ،مشاوره های تلفنی یا مشاوره های حضوری 

 

  گام پنجم:  مشاهده ی فیلم های آموزشی پرورش عقرب

 

  گام ششم:  دوره های آموزشی پرورش عقرب

 

  گام هفتم:   گذروندن طرح کار در مزرعه

 

  گام هشتم:  پیوستن به سامانه مشاغل

 

  گام نهم:  راه اندازی مزرعه

 

 


 گام اول: مقدمه؛ آنچه در مورد پرورش عقرب لازمه بدونید:

 

یکی از علایق علاقمندان به پرورش ، پرورش جاندارانیه که متعارف نبوده و پرورش آن جانداران بین مردم متداول نباشه. پرورش عقرب جهت زهرگیری عقرب و استخراج زهر آن جهت فروشه.زهر استخراج شده بصورت مایعه و اولین فرآوری که روی زهر مایع عقرب صورت میگیره تبدیلش به زهر خشک عقرب هست و در سطوح بالاتر گرفتن فرآورده هایی مثل آنتی سرم هست.

از انجا که حوزه پرورش عقرب یک حوزه نوظهوره و هیچ زیرساختی بابت این شاخه پرورش وجود نداره ، طبیعیه که هم فرآیند اخذ مجوزش طولانی تر باشه (و حتی خیلی از ادارات جهاد و محیط زیست براشون تازگی داره) و هم بازار خرید مشخصی براش وجود نداره.

بازار مصرف زهر عقرب و فرآورده هاش در خارج از کشوره و در حال مذاکره با خریداران خارجی جهت عقد قرارداد خرید هستیم که امید داریم تا پایان سال 97 به نتیجه برسیم و به پیوستش خرید تضمینی زهر عقرب رو اعلام کنیم.  

خوبه بدونید که جهت پرورش عقرب بصورت مجوزدار نیازمند سرمایه زیادی هستین و حاشیه سود این محصول هم خوبه ولی نه اونطور که در برخی سایتها و منابع اومده.

دیدن این فیلم میتونه براتون جالب باشه: سرمایه مورد نیاز پرورش عقرب و فراوری زهر آن

حتی اگه امروز بازار خرید تضمینی زهر عقرب رو داشته باشید و سرمایه لازم و مجوز پرورش عقرب رو هم داشته باشید باز هم نباید امروز کارتونو شروع کنید و باید دو گام قبل از شروع پرورشتون بردارین:

گام اول: گذروندن دوره عملی پرورش عقرب و آشنایی با نکات کلیدی پرورش عقرب هست ؛ چون عقرب بسیار حساسه و پرورشش بسیار پرنکته و مستلزم دونستن نکات زیاده که بدون دانستن این نکات حتما تمام گله خودتونو طی مدت کوتاهی از دست میدین.

گام دوم: شروع کار در مقیاس کوچیک جهت نمونه است تا نکاتی که یاد گرفتین رو اجرایی کنید و بعد از چندماه کار کردن و کسب تجربه کافی ، اقدام به راه اندازی مزرعه اصلیتون کنید و سرمایتون رو حفظ کنید. در ادامه مطلب پیشنهاد میکنم این فیلم رو حتما ببینید: مراحل مقدماتی قبل از شروع پرورش عقرب 

 


گام دوم: جدول مقایسه ی سود و خرید تضمینی و بازار شاخه های مختلف پرورش ( اگر قبلا  این جدول را مطالعه کردید، به گام بعدی برید)

 

تیم تحقیقاتی مینی سالن با ارائه ی جدو ل مقایسه ی سود ، خرید تضمینی و بازار شاخه های مختلف پرورش شما عزیزان را برای گرفتن تصمیم درست یاری می کنه. برای مشاهده ی جدول مقایسه ی سود شاخه های مختلف پرورش روی لینک زیر کلیک کنید:

جدول مقایسه ی سود و خرید تضمینی و بازار شاخه های مختلف پرورش

 


گام سوم: مطالعه ی طرح توجیهی پرورش عقرب ( اگر قبلا  طرح توجیهی عقرب را مطالعه کردید، به گام بعدی برید)

 

شما دوستان عزیزی که قصد فعالیت در حوزه های پرورش و یا هر حوزه دیگه ای رو دارید بسیار ضروریه که دست به ماشین حسابتون خوب باشه و تو کار محاسبات توان های حداقلی رو داشته باشید. و بتونید طرح توجیهی اون کسب و کاری که میخواین راه اندازی کنید رو خودتون بنویسید. جهت انجام این کار نیاز نیست که حتما طرح های توجیهی بسیار پیچیده چند ده صفحه ای رو بنویسید بلکه میتونید طرح توجیهی که ما تو سایت مینی سالن و تو کانال هامون میذاریم رو بعنوان نمونه که طرح های توجیهی یک و نیم صفحه ای هستند رو بعنوان پیش فرض داشته باشیم . اون اعداد و ارقامی که مدنظرخودتون هست رو میخواین تو این طرح ها قرار بدین . نهایتا بخواین تصمیم بگیرین که اون شاخه مناسب شروع جهت فعالیت هست یا نه. شما دوستان اگه کار پرورش خودتون رو تا زمانی که شروع نکردین بهتره که حتما بخواین محاسبات و طرح توجیهی شاخه های مختلف رو مروری داشته باشید. برای مطالعه ی طرح توجیهی شاخه های مختلف پرورش روی لینک زیر کلیک کنید:

مطالعه ی طرح توجیهی پرورش عقرب 

 


گام چهارم: مشاوره های تلگرامی، مشاوره های تلفنی یا مشاوره های حضوری 

 

همچنین ما مشاوره های رایگانی هم داریم که شما میتونید از طریق مشاوره های تلگرامی و سایت و یا مشاوره های تلفنی ، اطلاعات روز رو از مشاوران ما  بگیرید و یا در مشاوره های حضوری که داریم بخواین اطلاعات لازم رو بگیرید و نهایتا بخواین استارت کار خودتون رو بزنید.

 

مشاوره ی تلفنی: جهت مشاوره ی تلفنی لطفا به شماره ی 09118928920 پیامک داده و درخواست ساعت مشاوره نمایید.

مشاوره ی تلگرامی: جهت مشاوره ی تلگرامی شماره ی 09118928920 در تلگرام پیام دهید؛ در همان روز به سوالاتتون پاسخ داده میشه.

مشاوره ی حضوری: جهت مشاوره ی حضوری لطفا با شماره ی 01152211494 تماس گرفته تا روز و ساعت خاصی جهت مشاوره ی مستقیم از جناب مهندس سلیمانی تعیین بشه.

 


گام پنجم: مشاهده ی فیلم های آموزشی پرورش عقرب

 

تیم تحقیقانی مینی سالن  با تولید فیلم های آموزشی در تلاش است به دوستانی که قصد فعالیت تو شاخه های پرورش رو دارن کمک کند تا با تماشا و با  کسب اطلاعات کافی کار خودشون رو شروع کنن.جهت مشاهده ی فیلم های آموزشی روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاهده ی فیلم های آموزشی پرورش عقرب

 


گام ششم: دوره های آموزشی پرورش عقرب

 اصلی ترین علت عدم موفقیت در پرورش نداشتن اطلاعات کافی و درست در مورد پرورشه.قبل از شروع به امر پرورش، ضروریست اطلاعات خود را در مورد پرورش ، اصول پرورش و نکات کلیدی موفقیت در پرورش بالا ببرید.

تیم تحقیقانی مینی سالن  با برگزاری دوره های عملی پرورش قصد دارد شما عزیزان علاقه مند را با تمام نکات مربوط به پرورش  از سالن و تجهیزات گرفته تا شناسایی دام، طیور، حشرات و گیاهان خوب و نکات کلیدی پرورش و غیره بصورت عملی آشنا  کنه.  برای مشاهده ی دوره های عملی پرورش عقرب روی لینک زیر کلیک کنید.

دوره های آموزشی پرورش عقرب

 


گام هفتم: گذروندن طرح کار در مزرعه

 

 در دوره های آموزش عملی پرورش ، کارآموزان عزیز با کل اصول علمی پرورش بصورت کاملا عملی آشنا میشوند؛اما اکثر این عزیزان خواستار کار در زمرعه به مدت چند روز جهت اجرایی کردن آموخته هایشان هستند.

 از اینرو تصمیم به برگزاری طرح کار در مزرعه نمودیم تا عزیزانی که دوره های عملی آموزش را گذرانده اند بتوانند بصورت عملی در مزرعه چند روزی فعالیت داشته باشند.

شرکت در طرح شامل هزینه بوده که مربوز به هزینه اقامت ، پذیرایی و آموزش حین کار میباشد که مبلغ این هزینه ها در زمان اجرای طرح اعلام میگردد. برای هماهنگی با شماره هایی که در بالا (گام چهارم) نوشته شده می تونید تماس بگیرید یا در تلگرام پیام بگذارید.

 


گام هشتم: پیوستن به سامانه مشاغل

وقتی عضو سامانه مشاغل میشین، در واقع به یک بازار بزرگی وصل میشین که بازار مصرف بزرگی برای محصولات شماست و نگرانی شما برای فروش محصولاتتون قبل از شروع پرورش  رو برطرف میکنه. جهت درک بهتر موضوع پیشنهاد می کنم فیلم زیر رو مشاهده کنین و بعد از اون با کلیک بر روی دکمه ی سبز رنگ، فرم پیوستن به سامانه مشاغل رو پر کنین.

(عزیزانی که از سرعت اینترنت پایینی برخوردارند می توانند متن فیلم را با کلیک روی لینک زیر فیلم بخونند.)  

 

  جهت مطالعه ی متن فیلم کلیک کنید

 

جهت پیوستن به سامانه مشاغل فرم زیر را پر کنید:

 


گام نهم: راه اندازی مزرعه

 

اگر جزء دوستانی هستید که سال اولی هست که می خواین کار پرورش رو شروع کنین، بهتره که به جای خرید زمین و ساخت سالن یا خرید سالن،‌ از سالن های اجاره ای استفاده کنین، و احتمالا اگر میخواین کارگر هم بگیرین و خودتون هم کار نکنین، ‌بهتره که از سالن های دیگران به شکل مشارکتی استفاده کنین. چون به این شکل هم هزینه های سالن کم میشه و هم هزینه های کارگر سرشکن میشه. این موضوع در زمینه گوسفندها و کلا دام ها متداوله. در زمینه دام سبک، علی الخصوص گوسفند و احتمالا الاغ، ‌اگه بخواین به این شکل عمل کنین و مشکل تامین سالن توسط اطرافیانتون رو دارین، میتونین مشکلتون رو با تیم تحقیقانی مینی سالن مطرح کنین و ما بعد از بررسی های اولیه در صورت امکان، از سالن هایی که داریم در اختیار شما  عزیزان میذاریم تا بخواین کار خودتون رو شروع کنین.

 

 برای اطلاع از جدیدترین مطالب آموزشی پرورش عقرب اینجا کلیک کنید (عضو کانال تلگرامی ما شوید)

 

 ثبت نام در دوره آموزشی پرورش عقرب :

 

09118928920 - 09118928921

 

منبعminisalon.ir  (استفاده از این مطلب با ذکر منبع مانعی نداره)

 

مطالبی که بهتره در مورد پرورش عقرب بدونید

 

 طرح توجیهی پرورش عقرب

 


  دوره آموزش عملی پرورش عقرب

 


  فیلم های آموزشی پرورش عقرب

 


 همچنین از طریق فرم زیر میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید.

 

خواندن 6626 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 11 دی 1397 ساعت 11:28
این مطلب رو به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ها   

0 #16 رضا 1397-10-13 19:28
سلام و خسته نباشید.دوستان من میخواستم ببینم که شما برادران زحمتکش مینی سالن خرید تضمینی زهر عقرب رو دارید؟
******
پاسخ
سلام دوست عزیز
خیر خرید تضمینی زهر عقرب را نداریم ولی درصورتیکه در سطح گسترده با مجوز فعالیت کنید در فروش آن کمکتان میکنیم.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #15 مهدی 1397-10-09 10:26
با سلام و خسته نباشید به تیم مینی سالن
تیم مینی سالن فراوری زهر عقرب رو نداره؟
******
پاسخ
سلام دوست عزیز
خیر.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #14 فریدون مجدحاجتی 1397-09-25 10:12
سلام و عرض ادب
من فارم پرورش عقرب دارم. از 6000 عقربی که دارم، ماهانه چند گرم زهر میتونم ازشون بگیرم؟
************
سلام دوست عزیز
به ازای هر 1200 نمونه عقرب ، یک گرم زهر مایع در دو ماه میتونید بگیرید. شما با این تعداد عقربی که دارید هر دو ماه یک بار میتونید 5 گرم زهر مایع از عقرب ها بگیرید.
برای اطلاع از جدیدترین مطالب آموزشی عضو کانال تلگرامی ما شوید:t.me/parvaresh_aghrab
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #13 هادی نهاوندیان 1397-09-21 11:11
سلام و عرض ادب خدمت کارشناسان عزیز تیم مینی سالن
بنده میخواستم در مورد شرایط ورود عقرب جدید به فارم و سالن پرورش بدونم.
**************
سلام دوست عزیز
ابتدا باید عقرب ها رو با آب ولرم شستشو بدین. و در هر باکس پلاستیکی کاغذ و پوشال و مواد غذایی بذارید. و چند روزی قرنطینه و جدا از عقرب های فارم باشه و پوست اون ها رو بررسی میکنیم. ببینیم لکه های سفید یا سیاه یا قارچی نداشته باشه. و بعد وارد سالن پرورش میکنیم.
برای اطلاع از جدیدترین مطالب آموزشی عضو کانال تلگرامی ما شوید: t.me/parvaresh_aghrab
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #12 امیر طاهریان 1397-09-20 17:35
سلام و عرض ادب
میانگین مصرف میل ورم در عقرب ها چقدره؟
***********
سلام دوست عزیز
به ازای هر عقرب دو عدد میل ورم ، یک روز در میان در نظر گرفته میشه.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #11 حمزه قربانعلی 1397-09-20 09:20
من قصد پرورش عقرب دارم. و قصد ساخت سالن پرورش رو دارم. غیر از سالن پرورش چه فضاهایی نیاز دارم؟

***************
سلام دوست عزیز
یک اتاق برای پرورش عقرب، یک اتاق برای زهرگیری و یک اتاق جهت قرنطینه زهر دریافتی از عقربها.
جهت اطلاع از جدیدترین مطالب آموزشی عضو کانال تلگرامی ما شوید: t.me/parvaresh_aghrab
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #10 علی صابریان 1397-09-12 14:39
سلام
فاصله بین هر زهرگیری در عقرب ها چه مدت هست؟

***************
سلام دوست عزیز
به شرط این که جیره مصرفی عقرب ها غنی باشه. هر دو ماه یک بار میشه از عقرب ها سم گیری کرد.
برای اطلاع از جدیدترین مطالب آموزشی عضو کانال تلگرامی ما شوید :t.me/parvaresh_aghrab
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #9 خاطره سعیدی 1397-09-12 12:44
سلام
برای پرورش عقرب و راه اندازی سالن پرورش چه تعداد کارگر نیازه؟
*************
سلام دوست عزیز
به طو کلی برای هر 5000 عقرب به یک کارگر جهت رسیدگی به امور نیاز هست.
برای اطلاع از جدیدترین مطالب آموزشی عضو کانال تلگرامی ما شوید:t.me/parvaresh_aghrab
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #8 رضا صلاحی 1397-09-12 12:35
سلام و عرض ادب خدمت دست اندرکاران مینی سالن
در هر باکس نگهداری عقرب چه تجهیزاتی باید در نظر گرفت؟

**************
سلام دوست عزیز
در هر باکس عقرب ، جای آشیانه - محل ریختن غذا، ظرف آب و فضا برای جفت گیری باید در نظر گرفت.
برای اطلاع از جدیدترین مطالب آموزشی عضو کانال تلگرامی ما شوید:t.me/parvaresh_aghrab
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #7 مهرناز غریب 1397-09-10 16:54
سلام
میزان تلفات و مرگ و میر عقرب چگونه هست؟
**********
سلام دوست عزیز
میانگین میزان تلفات در شرایط خیلی عالی ، %10 - 5 و در شرایط خیلی بد 50% هست. و این بسته به شرایط نگهداری در هر سنی ممکن است تلفات رخ بده.
برای اطلاع از جدیدترین مطالب آموزشی عضو کانال تلگرامی ما شوید:t.me/parvaresh_aghrab
نقل قول کردن | گزارش به مدیر

سوالتو از این قسمت بپرس


GOTO_TOP